Odwrócona osmoza – zaawansowane rozwiązania i filtry dla Twojej wody

Ampularia » Odwrócona Osmoza

Wymiana filtrów odwróconej osmozy

Filtrowanie wody za pomocą odwróconej osmozy, to rozwiązanie, dzięki któremu mamy możliwość odzysku wody słodkiej do picia oraz tej, która jest przeznaczana do wielu procesów technologicznych. Co za tym idzie, spełnia wszelkie wymogi czystości. Właśnie dlatego przyda Ci się odwrócona osmoza od producenta!

Jak działa odwrócona osmoza?

Osmoza to proces funkcjonujący we wszystkich żywych organizmach. Polega na rozprzestrzenianiu i przenikaniu rozpuszczalnika przez błonę półprzepuszczalną, która rozdziela dwa roztwory o odmiennym stężeniu.  Proces odwróconej osmozy, wykorzystywany w filtrach do wody, polega właśnie na odwróceniu tego procesu, czyli filtrowaniu. Przez półprzepuszczalną błonę przeciśnięte zostają tylko cząsteczki wody. Następuje przepływ z brudnej wody do roztworu o mniejszym stężeniu, czyli wody niezanieczyszczonej.

Jaka jest dokładność filtru z odwróconą osmozą?

Dzięki filtrowaniu otrzymujemy czystą wodę bez rdzy, piasku, związków metali ciężkich, zanieczyszczeń mechanicznych, a także bakterii i wirusów. Filtr z odwróconą osmozą zatrzymuje około 96% substancji, które znajdują się w wodzie, nawet te najdrobniejsze.

Jak długo działa membrana osmotyczna?

Membrany osmotyczne ulegają naturalnemu zużyciu. Ich żywotność określa się na ok. 3 – 6 lat. Podczas użytkowania membran:
– blokuje się ich powierzchnia zewnętrzna,
– powiększają się pory – zjawisko nazywane jest dekalibracją membrany,
– w przypadku niewłaściwego uzdatnienia wody zasilającej może zachodzić zjawisko zarastania membran kamieniem,
– przy nieusunięciu bakterii membrany, mogą pokrywać się, zarastać, tzw. śluzem bakteryjnym.

Zużywanie się membrany powoduje przepuszczanie coraz większej ilości pierwiastków i związków chemicznych. Trwałość membran zależy jednak od wielu czynników takich jak: zanieczyszczenie wody oraz brak właściwego przygotowania wody zasilającej itp.

Nasz serwis filtrów do wody to usługa, dzięki której można być pewnym jakości swojej wody. Jesteśmy producentem filtrów z odwróconą osmozą, którego produkty nie bez powodu cenione są przez wielu klientów. Odwrócona osmoza – tylko z nami!

Zapraszamy do kontaktu w celu omówienia wszystkich szczegółów! Jako producent filtrów odwróconej osmozy oferujemy najlepsze rozwiązania, które sprostają oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów. Cechuje nas indywidualne podejście do klienta, dlatego możesz być pewien, że będziesz zadowolony z naszych usług! Zaufaj naszym fachowcom, którzy pomogą w każdej sprawie.

odwrócona osmoza