Ozonowanie wody

Ampularia » Ozonowanie wody

Czym jest ozonowanie wody?

Ozonowanie wody to jeden z wielu procesów oczyszczania wody. W ten sposób utlenia się i dezynfekuje ścieki kanalizacyjne czy przemysłowe, wody w basenach, zbiorniki przeznaczone na hodowlę ryb, opakowania oraz produkty spożywcze, a nawet pozyskuje wodę pitną. Do zanieczyszczonej substancji dozuje się ozon, który jest znany ze swoich aseptycznych właściwości. Jako profesjonaliści z wieloletnim doświadczeniem przeprowadzimy proces ozonowania wody na najwyższym poziomie. Zależy nam na tym, aby każdy nasz klient był w pełni zadowolony z naszych usług. Jeżeli interesuje Cię ozonowanie wody, to skontaktuj się z nami!

Co to jest ozon?

Ozon to bardzo nietrwały związek trzech cząstek tlenu, z czego w praktyce dwie z nich łączą się w dwuatomową cząsteczkę, a trzeci — wolny rodnik, który jest silnym utleniaczem. W wyniku szybkiego rozpadu ozonu (który może być dodatkowo przyspieszony wysoką temperaturą) lub promieniowaniem UV to właśnie on reaguje pierwszy i utlenia bądź też rozbija zawarte w wodzie niepożądane związki, które łatwiej usunąć. Ozon przede wszystkim likwiduje bakterie, wirusy, grzyby, pleśni, roztocza czy pierwotniaki, ale także utlenia niechciane pierwiastki, jak na przykład żelazo czy mangan bądź związki takie, jak amoniak. Właśnie dlatego warto zastanowić się nad usługą, jaką jest ozonowanie wody.

Do czego stosuje się ozon? 

Ozon to silnie utleniający się związek, który może być stosowany między innymi do:

– procesu oczyszczania wody pitnej

– oczyszczania wody basenowej

– oczyszczania ścieków

– przygotowania wody ozonowej, która używana jest w przemyśle spożywczym

Na czym polega ozonowanie wody?

Ozonowanie wody polega na rozpuszczaniu w niej ozonu gazowego, który wytworzony jest przez ozonator. Ozon bez najmniejszego problemu rozpuszcza się w wodzie i doskonale ją dezynfekuje. Nie bez powodu ozonowanie wody znajduje zastosowanie w wielu branżach gospodarki oraz przemysłu. Ozon to jeden z najsilniejszych utleniaczy, który doskonale nadaje się nie tylko do uzdatniania wody, ale także do oczyszczania powietrza czy ścieków. Stosowanie ozonu jest w pełni ekologiczne, ponieważ sam ozon rozpada się na tlen. 

Dlaczego warto postawić na ozonowanie wody? 

Związek ten okazał się przodować z wielu powodów. Przeprowadzanie procesu ozonowania jest szybkie, zużywa coraz niższy poziom energii i cechuje go bezpieczeństwo pracy. Wyprzedza chlor nie tylko o szybszy czas reakcji (dzięki czemu sprawniej przebiega proces oczyszczania wody), ale także dzięki swoim właściwościom. Tak, jak szczególnie charakterystyczny jest dla nas zapach chloru, tak w przeciwieństwie do niego, ozon nie pozostawia po sobie żadnego zapachu, smaku ani też innych produktów ubocznych w wyniku swojego rozkładu. Tym samym przywraca wodzie jej barwę oraz przejrzystość.
Posiada także opinię związku ekologicznego i przyjaznego dla środowiska. By to potwierdzić, warto uwzględnić fakt, iż coraz więcej osób decyduje się na ozonatory w celu oczyszczenia i zarazem nawilżenia wdychanego powietrza. Współpracujemy z najlepszymi specjalistami w dziedzinie stosowania ozonu w Polsce.

Zapraszamy do skorzystania z naszej usługi, jaką jest ozonowanie wody!

Współpracujemy z najlepszymi specjalistami w dziedzinie stosowania ozonu w Polsce.